KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14024311
nr 1402 4311
Hugo Carlberg
(1880-1943), Sverige
Blandteknik, 2 st, Landskap & figurer, 9x11 - 11x13, yttermått inklusive ram: 27x32 cm. Signerad
Hugo Carlberg, född 1880 i Nässjö, död 1943 i Malmö, svensk målare.
Utrop:
500 kr
måndag 7 juni 2021
kl 19:19:26
Hugo Carlberg
Läs mer om Hugo Carlberg